Seznam firem, s.r.o. a sf-cz.cz: pozor na podvodné faktury


Společnost Seznam firem, s.r.o., posílá podnikatelům a živnostníkům dopis. Ten vypadá na první pohled jako faktura za registraci v katalogu www.sf-cz.cz. Podobný dopis dostal jeden z mých zákazníků a nic si u společnosti Seznam firem, s.r.o. neobjednával. Ani já jsem mu registraci do katalogu sf-cz.cz nezajišťoval.

Teprve po chvíli jsme společně zjistili, že jde o pokus společnosti Seznam firem, s.r.o., vydělávat na nic netušících živnostnících, kteří "fakturu" obratem proplatí. K čemu se vlastně zavážete? Podle všeobecných podmínek si objednáváte službu na půl roku. Zapíší vás do katalogu, který funguje hodně zvláštním způsobem. Aby vás někdo v katalogu sf-cz.cz našel, musí do vyhledávače napsat název vašeho oboru (například instalatér, zedník, zámečník apod.). Takto však katalogy nefungují. Navíc daný odkaz nemá význam ani pro vyhledávače, protože se vyhledávač přes formulář k odkazu nedostane.

Provozovatelé pochybného katalogu sf-cz.cz, společnost Seznam firem, s.r.o., za tuto službu požaduje 1 990 Kč bez DPH. Domnívám se, že skutečná hodnota za podobnou registraci by byla kolem 100 Kč ročně. Celé podnikání je minimálně neetické, protože úvodní "dopis" připomíná fakturu a může příjemce oklamat. Pokud jste již zaplatili, můžete se pokusit domáhat vrácení peněz kvůli bezdůvodnému obohacení. Alespoň to doporučuje právník ve článku Firmy utrácejí za „podvodný“ reklamní leták, který vypadá jako faktura. Maďarská firma tam totiž použila podobný trik.

Proti firmě Seznam firem, s.r.o. se rozhodl zakročit i největší internetový portál Seznam.cz. Ve článku na Novinky.cz uvádí: "Firma Seznam firem, s. r. o. nemá nic společného se společností Seznam.cz, a.s., která provozuje internetový portál Seznam.cz a například i server Novinky.cz. Společnost Seznam a.s. již podniká proti firmě Seznam firem, s. r. o. právní kroky."

Dále pomůže v boji proti podobně nesolidnímu podnikání také osvěta. Šiřte prosím odkazy na tento článek a upozorněte své známé.

Související odkazy
Podvodníci ze Seznam firem s. r. o.
Ukázka "faktury" za registraci katalogu sf-cz.cz
Varování před Seznam firem s.r.o.
Seznam firem s.r.o. – www.sf-cz.cz
Seznam firem s. r. o. – nenechte se oklamat
Upozornění na podvod Seznam firem s.r.o.
Seznam firem s.r.o. to zase zkouší
Dejte bacha na Seznam firem, s.r.o. a neplaťte za nesmysl
Seznam firem, s.r.o. - podvod se složenkou - podvodníci na sf-cz.cz
Pozor na Seznam firem, s. r .o.
Diskuse o Seznamu firem
Nenechte se napálit - Seznam firem, s. r. o.

Jak pracuji?

Jsem ♥ online marketingu

Internetový marketing dělám srdcem. Proto také experimentuji a zkouším sám na svých webech. Osvědčené postupy používám u klientů.

Opírám se o data

Svá rozhodnutí se snažím opřít o data, průzkumy, webovou analytiku, uživatelské výzkumy nebo alespoň testování.

Spolupracuji se specialisty

Online marketing se posunul a na jednotlivé oblasti vyžaduje zapojení specialistů. Nepracuji proto sám. Jednotlivé specialisty mezi sebou propojuji a mojí snahou je dosáhnout nejlepších výsledků.

Mám přes 95 % spokojených zákazníků. Přečtěte si jejich vyjádření

Michal Martoch

"Je to úžasný člověk, kterému jde nejvíce o spokojenost zákazníka, pro kterého udělá cokoliv."

~ Michal Martoch
Workline.cz

Miroslava Novotná Bittnerová

"Pomohl mi snížit náklady na provoz e-shopu, přivedl nové zákazníky, značně navýšil počet objednávek a hlavně za velmi přijatelné finanční částky, které mají rychlou návratnost."

~ Miroslava Novotná Bittnerová
Astrorozbor.cz

Lukáš Hladeček

"Radim se ve vodách online marketingu pohybuje s impozantní jistotou a přehledem. Jeho argumenty jsou podloženy logikou a zkušenostmi, jeho soudy jsou bez emočního pozlátka. :)"

~ Lukáš Hladeček
grafik a webdesigner