Themeforest.net

Z Online marketing wiki
Přejít na: navigace, hledání

Themeforest.net je web společnosti Envato. Obsahuje hotové HTML šablony pro internetových stránek. Šablony jsou k dispozici pro redakční systémy Wordpress, Joomla, Drupal, blogovací systém Tumblr, Ghost, online službu Adobe Muse, pro Facebook a redakční systémy. Ceny za šablony se pohybují v rozmezí 5 - 40 dolarů. Cena se liší podle rozsahu, komplexnosti, možnosti využití a kvality. V nabídce jsou také grafické návrhy ve formátu PSD pro Adobe Photoshop. Firma udává 3 901 484[1] registrovaných uživatelů napříč osmi webovými tržišti.

Šablony na webu je možné řadit podle shody v hledaném výrazu, počtu prodejů, ceny, data přidání a hodnocení. U každé šablony jsou uživatelské komentáře a záložka pro podporu ze strany autora. Nákup šablon může být součástí postupu při tvorbě webových stránek.

Odměny autorům

Autoři šablon dostávají odměnu ve výši 50 - 70 %[2] ze zaplacené částky. Provozovatel webu uvádí, že nejlepší autoři vydělávají až 20 000 dolarů měsíčně. Pokud autor prodává práci také na svém webu, dostává provizi 33 %. Při prodeji výhradně na webech společnosti Envato dostává provizi 50 - 70 % podle objemu prodeje.

Odměna za doporučení

Envato nabízí spolupráci také majitelům webových stránek a lidem, kteří chtějí ThemeForest doporučit. Tato odměna je stanovena na 30 %[3] z hodnoty prvního dobití kreditu nebo koupené šablony.

Externí odkazy

Reference

<references>
  1. Become an author, firemní web, 26. 5. 2014, autor rozhovoru neuveden
  2. Become an author, firemní web, 26. 5. 2014, autor rozhovoru neuveden
  3. Become an affiliate, firemní web, 26. 5. 2014, autor rozhovoru neuveden