Radim Hasalík - Specialista online marketingu

Seznam firem, s.r.o. a sf-cz.cz: pozor na podvodné faktury

Dostanete poštou dopis, který vypadá na první pohled jako faktura za služby Seznam firem, s.r.o. a katalogu sf-cz.cz. Malým písmem je dole napsáno, že uhrazením souhlasíte s obchodními podmínkami firmy. Zavážete se k placení nesmyslně drahé prezentace v internetovém katalogu.

Společnost Seznam firem, s.r.o., posílá podnikatelům a živnostníkům dopis. Ten vypadá na první pohled jako faktura za registraci v katalogu www.sf-cz.cz. Podobný dopis dostal jeden z mých zákazníků a nic si u společnosti Seznam firem, s.r.o. neobjednával. Ani já jsem mu registraci do katalogu sf-cz.cz nezajišťoval.

Teprve po chvíli jsme společně zjistili, že jde o pokus společnosti Seznam firem, s.r.o., vydělávat na nic netušících živnostnících, kteří "fakturu" obratem proplatí. K čemu se vlastně zavážete? Podle všeobecných podmínek si objednáváte službu na půl roku. Zapíší vás do katalogu, který funguje hodně zvláštním způsobem. Aby vás někdo v katalogu sf-cz.cz našel, musí do vyhledávače napsat název vašeho oboru (například instalatér, zedník, zámečník apod.). Takto však katalogy nefungují. Navíc daný odkaz nemá význam ani pro vyhledávače, protože se vyhledávač přes formulář k odkazu nedostane.

Provozovatelé pochybného katalogu sf-cz.cz, společnost Seznam firem, s.r.o., za tuto službu požaduje 1 990 Kč bez DPH. Domnívám se, že skutečná hodnota za podobnou registraci by byla kolem 100 Kč ročně. Celé podnikání je minimálně neetické, protože úvodní "dopis" připomíná fakturu a může příjemce oklamat. Pokud jste již zaplatili, můžete se pokusit domáhat vrácení peněz kvůli bezdůvodnému obohacení. Alespoň to doporučuje právník ve článku Firmy utrácejí za „podvodný“ reklamní leták, který vypadá jako faktura. Maďarská firma tam totiž použila podobný trik.

Proti firmě Seznam firem, s.r.o. se rozhodl zakročit i největší internetový portál Seznam.cz. Ve článku na Novinky.cz uvádí: "Firma Seznam firem, s. r. o. nemá nic společného se společností Seznam.cz, a.s., která provozuje internetový portál Seznam.cz a například i server Novinky.cz. Společnost Seznam a.s. již podniká proti firmě Seznam firem, s. r. o. právní kroky."

Dále pomůže v boji proti podobně nesolidnímu podnikání také osvěta. Šiřte prosím odkazy na tento článek a upozorněte své známé.

Související odkazy
Podvodníci ze Seznam firem s. r. o.
Ukázka "faktury" za registraci katalogu sf-cz.cz
Varování před Seznam firem s.r.o.
Seznam firem s.r.o. – www.sf-cz.cz
Seznam firem s. r. o. – nenechte se oklamat
Upozornění na podvod Seznam firem s.r.o.
Seznam firem s.r.o. to zase zkouší
Dejte bacha na Seznam firem, s.r.o. a neplaťte za nesmysl
Seznam firem, s.r.o. - podvod se složenkou - podvodníci na sf-cz.cz
Pozor na Seznam firem, s. r .o.
Diskuse o Seznamu firem
Nenechte se napálit - Seznam firem, s. r. o.